czwartek, 17 marca 2011

Moto Gratka

Autor: wport
Rynek samochodów osobowych w Polsce z tak zwanej drugiej ręki ciągle ma się świetnie i nic nie wskazuje na to, aby miał się w najbliższym czasie załamać.
Takie cykliczne załamanie rynku sprzedaży przeżywają, co jakiś czas salony dealerskie oferujące samochody nowe. Jeśli chodzi natomiast o samochody używane to wciąż interes kwitnie. Świetnie sprzedają się zarówno samochody krajowe, czyli nabywane w salonach samochodowych, później jakiś czas używane a następnie odsprzedawane bądź wymieniane na nowe i trafiające do sprzedaży komisowej.
Do tego dochodzi jeszcze olbrzymi rynek samochodów niemieckich, który również ma duży wpływ na rynek samochodów używanych w Polsce. Samochody używane z Niemiec to wciąż największy udział w polskim rynku wtórnym. Jak zatem korzystnie kupić samochód używany, czy wyjazd po samochód do Niemiec to dobry pomysł? Jak z bezpieczeństwem całej transakcji, jak z wyborem odpowiedniego egzemplarza, który często dokonuje się na szybko? Co z rękojmią i wyjaśnianiem ewentualnych fałszerstw i niezgodności?
Czy w ogóle kupujący z Polski ma jakieś prawa nabywając samochody używane w Niemczech? Jak czytać dokumenty, umowę niemiecką i na jakich rejestracjach wrócić do Polski?  Co z ubezpieczeniem samochodu na czas podróży do kraju? Te i wiele innych pytań związanych z zakupem samochodu używanego w kraju naszych zachodnich sąsiadów zadają sobie rzesze osób rozważających import używanego pojazdu z Niemiec.
Wszystkim niezdecydowanym, z pomocą przychodzą rodzime komisy samochodowe, ogłoszenia w prasie, które niestety już odchodzą do lamusa i oczywiście wszelkiego rodzaju portale i witryny internetowe typu Moto Gratka, agregujące potężne zasoby ogłoszeń wystawianych online zawierające podstawowe informacje jak również szczegółowe zdjęcia i rekomendacje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz